Ako správne vybaviť detskú izbu?

Ako správne vybaviť detskú izbu?

Detská izba je jedným z najdôležitejších priestorov pre rodičov, aby venovali maximálnu pozornosť. To nie je prekvapujúce, pretože tu je najdrahší, čo môže byť v ich živote – deti žijú, rastú a rozvíjajú. Z tohto dôvodu by sa mala venovať osobitná pozornosť usporiadaniu a situácii detskej izby, berúc do úvahy všetky nevyhnutné detaily tejto zložitosti. Čo s tým, čo začať a čo dávať do škôlky, aby mali malí nájomníci útulné a pohodlné?

Tradične deti vyberajú najľahšiu a najsuchejšiu miestnosť, ktorá sa dá ľahko vetrať. Čo sa týka stien a stropu, veľa záleží na pohlavie dieťaťa a želaním rodičov, ale to je zvyčajne prednostné svetlo bez namáhania očí tóny. Nezabúdajte, že pre deti je potrebné vybrať špeciálne materiály, ktoré sú pre ekologický organizmus vysoko ekologické a absolútne bezpečné. Pokiaľ ide o exotické materské steny môžu byť vložené s fototapiet, a strop sa vykonáva v podobe hviezdnej oblohy, ale to tiež závisí od veku dieťaťa a jeho osobné priania a možností rodičov. Podlahy v detskej izbe sa najlepšie vykonávajú teplé alebo pokryté kobercom, na ktorom dieťa môže hrať bez rizika chladu. Samozrejme, je lepšie, ak detské izby budú vybavené nočnými lampami, pohodlnými dverami a oknami s detskými invalidnými detskými zámkami.

Pri nábytku je problém o niečo ťažšie vyriešiť. Detský nábytok je vyrobený z rôznych materiálov, v rôznych výbavách, je určený pre rôzne vekové kategórie. A to nezahŕňa rozdiely v nákladoch a dizajne. Pre detský nábytok sa tradične vyberajú najrobustnejšie a najbezpečnejšie materiály. Typicky tento strom detské nálepky na stenu a jeho deriváty, ako je drevotrieska a tak ďalej. Špeciálne upravené drevo je drahší z kovu alebo plastu, ale treba si uvedomiť, že to je tiež šetrný k životnému prostrediu a najviac odolný proti rôznym druhom vplyvy – napríklad dieťa skákanie na posteli. Je potrebné zvážiť a skutočnosť, že nie všetok nábytok môže zostať, keď dieťa vyrastie. Navyše nie všetok nábytok môže byť vyťažený, a stále musíte meniť stoly, stoličky alebo posteľ aspoň niekoľkokrát. Ďalšou charakteristickou črtou detského nábytku je jeho bezpečnosť v prevádzke – tento nábytok by mal byť zbavený ostrých rohov a ďalších prvkov, ktoré môžu poškodiť dieťa aj počas aktívnej hry.

Samozrejme, detské izby by mali byť priestranné a to znamená minimálny nábytok. Spravidla je pre detskú postieľku dostatok postelí, stôl a nočných stolíkov. Ak niekoľko detí žije v miestnosti, najlepšie je uprednostniť poschodovú posteľ a každé dieťa nechať so stolom a skriňou. To umožní deťom nielen získať osobný priestor, ale aj ich naučí na objednávku a zodpovednosť za svoje veci. Okrem toho sa priestranná izba ľahšie čistí a samotné deti ju môžu hrať nielen v stolných, ale aj relatívne mobilných hrách. Podľa vlastného uváženia, okrem stôl a postelí Banaby.sk – obchod pre deti, môžu byť v detskej izbe inštalované “tréningové steny”, ktoré pomôžu chlapcom aj dievčatám rozvíjať sa fyzicky.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s